top of page

דר' עמליה רוזנבלום

נעים להכיר, 

 

אני עמליה, והעבודה שלי היא לעזור לאנשים להיות בקשר טוב עם מי שהכי חשוב להם. אני עושה את זה בתור מטפלת זוגית, בתור מגשרת, כמרצה, וככותבת.

נולדתי בניו יורק, גדלתי בישראל, אבל את עיקר ההשכלה האקדמית שלי רכשתי בניו יורק. יש לי דוקטורט בפסיכולוגיה חברתית, קוגניטיבית והתפתחותית מאוניברסיטת הניו סקול, (The New School) ותארים נוספים בפסיכולוגיה, אנתרופולוגיה ופילוסופיה. עבודת הדוקטורט שלי עסקה בקשר בין הגירה, אפליה והסיכון לתסמונת מתח פוסט טראומטית בקרב חיילי צה"ל. במסגרת לימודי הדוקטורט, ולפני שחזרתי לישראל ב 2004, השלמתי את הלימודים במגמה הקלינית והשתלמתי בבית החולים "בית ישראל" (כיום Mount Sinai Beth Israel) בניו יורק, במחלקה הפסיכיאטרית-גריאטרית וכן באשפוז יום.

אבל למרות כל הלימודים האלה, לקח לי זמן להבין מה הדבר שבאמת הכי חשוב לי. רק אחרי שהתגרשתי בעצמי, ואחרי מות אבי, העיתונאי והוגה הדיעות אדם ברוך, כשהיה בן 63, הבנתי: הדבר הכי חשוב בחיים זה אהבה. מאז אני יודעת- מטרתי בחיים היא לעזור לאנשים לחיות באהבה.

מצוידת בתובנה הזו נרשמתי לתוכנית להכשרת מטפלים זוגיים ומשפחתיים באוניברסיטת תל אביב, ולמדתי בה שנתיים. במהלך הלימודים גיליתי והתאהבתי בגישת הטיפול הזוגי ממוקד הרגש, הגישה הנחקרת, והיעילה ביותר בעולם בטיפול בזוגות במצוקה. הלכתי אחרי לבי, ולמדתי טיפול זוגי ממוקד רגש במסגרת בית הספר לפסיכולוגיה במרכז הבינתחומי בהרצליה. ב 2017 הפכתי למטפלת הזוגית הראשונה בישראל המוסמכת לטיפול זוגי ממוקד-רגש על ידי האיגוד הבינלאומי למצוינות בטיפול זוגי ממוקד רגש.

 

בצד התהליך הטיפולי הרגיל אני מציעה גם סיוע שנקרא "תהליך הבהרה" או באנגלית Discernment Therapy. זהו תהליך ממוקד ומובנה שמיועד לסייע לזוגות שאינם מצליחים להחליט אם להישאר ביחד ולטפל בבעיות שלהם או להיפרד. תהליך ייחודי זה מתאים גם לזוגות בהם צד אחד מעוניין להיפרד ואילו הצד השני מבקש לשמור על הקשר. ייחודו של תהליך ההבהרה בכך שהוא מייצר לבני הזוג מרחב מוגן שבו הם יכולים לחשוב בכנות ובחופשיות על הפחדים ועל הצרכים השונים שלהם, מבלי שהדבר מחייב אותם להיכנס לתהליך טיפולי אך גם מבלי שהשיחה תקפיץ את ה"פיוזים", ותוביל לפירוק התא המשפחתי על ידי עורכי דין ובצורה אנטגוניסטית. בסופו של תהליך ההבהרה, אני מסייעת לבני הזוג להתקדם לטיפול זוגי או לגישור לגירושין, בהתאם למקום אליו הגיעו בתהליך.

במקביל למדתי גם גישור, תוך התמקדות בגישור לגירושין. כבת להורים גרושים, וכמי שנמצאת בעצמה בפרק ב' של חיי הנישואין, אני מאמינה שהדבר הקשה ביותר בגירושין אינו הפרידה עצמה אלא האופן שבו היא מתנהלת. ניהול הליכי גישור הוא הדבר הקשה ביותר שאני עושה כיום, אבל גם החשוב לי ביותר- בגלל הילדים. הזוגות שגישרתי ביניהם אולי לעולם לא ידעו מה נחסך מהם, אבל זה בסדר גמור, כל עוד הצלחתי להציל את ילדיהם מלהתנפץ על סלעי בית המשפט.

היום, ב 2018, אני יכולה להגיד בבטחון, שיש לי זכות גדולה לחיות בתקופה שבה אנשים מכירים בחשיבות העצומה שיש לזוגיות שלנו על איכות החיים שלנו. נפלה בחלקי היכולת ללמד אנשים איך להינות מהזוגיות שלהם, כפי שהיו רוצים, ואני עושה את זה באהבה. אני אסירת תודה לקוראים שלי, שעוקבים אחרי הבלוג שלי, "תיאוריית הקשר", המתפרסם במדור הבריאות של "הארץ". בנוסף, יש לי את הזכות להתארח לעתים קרובות בתוכנית "משפחה גרעינית" בגלי צה"ל, ולשמחתי הרבה אני גם בעלת פינה קבועה בימי ראשון בחדשות הלילה של ערוץ 2. בנוסף לכל אלו, אני מרצה בפורומים שונים, אקדמיים, פרטיים, ועסקיים. עד כה ב 2017-2018 הרציתי באוניברסיטת קולומביה בניו יורק, בבית החולים שיבא - תל השומר, בפורום מנהלי שירותי הרווחה של עיריית תל אביב, ומול חברות פרטיות שונות. כפי שאבא שלי היה מתבדח, לא נולדתי אילמת, ויש הרבה דברים שאני אוהבת להרצות עליהם, אך ההרצאות הפופולריות ביותר שלי הן:


1. זה שאתם שונאים את בן הזוג שלכם לא אומר שאתם לא אוהבים אותו: טיפול זוגי ממוקד רגש ילמד אתכם לצאת מהריב     האינסופי שאתם תקועים בו.

2. הרומן הרומנטי: איך בגידה יכולה להציל את הנישואין שלכם. 

3. המציאות היא לאנשים שלא יכולים להתמודד עם סמים: איך תרופות כמו MDMA וסיאליס יכולות להציל את היחסים שלכם.

4. גישור לגירושין כנקודת מפנה: להסכם גישור טוב יש כוח פסיכולוגי חיובי שיכול לסייע לכם לבנות את חייכם אחרי הפרידה.

בימים אלה, האתר המלא שלי נמצא בבניה. בעמוד זה ניסיתי להציג בפניכם את הפנים השונות של עבודתי. אז אם אתם זוג שמעוניין בטיפול, מטפלים שמעוניינים בהדרכה, זוג-לשעבר המעוניין בגישור לגירושין, או שאתם מעוניינים להזמין אותי לדבר מול קהל שחשוב לכם, אתם מוזמנים ליצור אתי קשר במייל שלי amalia.rosenblum@gmail.com.

                                                                                                                          בידידות, עמליה

כתיבה

חלקכם מכירים אותי כסופרת ותסריטאית. יש לי בלוג פופולרי במדור הבריאות של "הארץ", ובו אני כותבת על טיפול זוגי. כמו כן אני בעלת פינה קבועה בחדשות הלילה של ערוץ 2, ומתארחת לעתים קרובות בגל"צ. בשנים האחרונות כתבתי עם אחי, עידו רוזנבלום, ועם אסף שלמון ("ארץ נהדרת") את הסדרה "החדש של עומרי גורדון". ספר הנוער שלי "עד קצה המושב" זכה בפרס זאת לספרות ילדים ונוער. ספריי תורגמו לגרמנית, איטלקית, ואף לסינית. במהלך 2018-2019 עתידים לראות אור שני ספרים חדשים שלי, בהוצאת מודן-כתר.

הרצאות

יש אהבות מאושרות. יש אפשרות לצאת מהלופ האינסופי של מריבות שאתם תקועים בו. הנישואין שלכם יכולים להשתקם אחרי רומן. וגם אם לא עשיתם סקס כבר המווווון זמן- זה לא אבוד. אתם יכולים לצאת מזה. התשוקה שלי בחיים היא להפיץ את המסר הזה, ולהעביר את הידע הזה לכמה שיותר זוגות. לשם כך אני מרצה בפורומים שונים- עסקיים, אקדמיים, ופרטיים- בארץ ובעולם. ההרצאות מותאמות לקהל היעד, ואתם מוזמנים ליצור אתי קשר, ונחשוב ביחד מהי ההרצאה המתאימה ביותר לצרכי הארגון שלכם.

גישור לגירושין

הייחוד שלי כמגשרת גירושין הוא נקודת המבט והניסיון שלי כמטפלת זוגית ומשפחתית. אני יודעת שחייבים לקחת את העבר בחשבון. לתפיסתי, הסכם הוגן ומציאותי הוא כזה שלא מצפה מאחד הצדדים להתחיל פרק חדש למחרת הגירושין, באופן שאין לו כל קשר לעבר. צרו אתי קשר אם אתם מעוניינים להגיע להסכם שידע להשתמש בחלוקת הממון בין הצדדים באופן שיסייע לשניכם להתקדם בחייהם, מבלי להתכחש לעבר שלכם, ולערכים שלכם, ובעיקר בעיקר ישמור על הילדים שלכם.

טיפול זוגי

אני מטפלת זוגית מוסמכת ל EFT, טיפול זוגי ממוקד רגש, גישת הטיפול הזוגי הנחקרת והיעילה ביותר בעולם. EFT הוא טיפול קצר מועד, והשיפור ביחסים מורגש בדרך כלל כבר בתוך 20 מפגשים. בקליניקה שלי אני עוזרת לזוגות וליחידים לשפר את הדינמיקה שלהם עם האנשים החשובים ביותר בחייהם, אז פנו אלי אם אתם מחפשים טיפול. לצד זה, אני מציעה גם תהליך הבהרה (Discernment Therapy) המיועדים לזוגות שמתלבטים אם להישאר ביחד או להיפרד. זהו תהליך ממוקד (5-10 פגישות) ומובנה, שבסופו, מתקדמים בני הזוג לטיפול או לגישור.

פינת היחסים
ימי ראשון. חדשות הלילה. ערוץ 2.

צרו אתי קשר

הודעתך נשלחה בהצלחה

amalia.rosenblum@gmail.com

* האתר המלא יעלה בקרוב

bottom of page